Vele reacties van aanvragers van buurtbudget zijn binnen. Scroll naar de onderkant van deze pagina.
- 12e straatfeest Walter Gropiuserf
- Koperdag 2010 (Scholen in de Kunst)
- Buurtbarbeque Palladio-, Victor Horta- en Bramantestraat
- Rommelroute Zielhorst 2010 (werkgroep Rommelroute)
- Herinrichting/renovatie plantsoen Kolibrievlinder
- Straatbarbeque Rietvelderf
- Zomerexcursies voor senioren (Inloophuis de Ontmoeting)
- Buurtfeest Kolibrievlinder
- Woensdagmiddag Kinderinstuif (werkgroep woensdagmiddag Kinderinstuif)
- Wijkkrant Zielhorst, 3 edities , inclusief verspreiding (WijkBeheerTeam)
- Begeleiding Implementatie Glasvezelinstallie (Bewonersinitiatiefgroep Glasvezel)
- Kleine kas WBT (WBT)
- Buurtfeest Dwarsfluitpad & aangrenzend Albert Schweitzersingel
- Groot onderhoud plantsoen en plantenbakken door bewoners van de Apollovlinder
- Bijdrage voor Djembé workshop op buurtfeest Conficiuskade/Calvijnpad e.o.(Buurtfeest comité)
- PR kosten, o.a. bodywarmers voor redactieleden (werkgroep Wijkwebsite Zielhorst)
- Vrijwilligersfeest/-diner (WBT)
- Buurtfeest Bakemastraat & oliebollen bakken met én voor bewoners
- Bingo-apparaat Overseldert/Nederseldert (Beheerder Seniorencomplex)
Gezellig Nieuwjaarstreffen bij speeltuintje Erasmusstraat
Mede dankzij het buurtbudget Zielhorst kwamen bewoners van een deel van de Erasmusstraat en omliggende straten bijeen voor een nieuwjaarstreffen in het speeltuintje. Onder het genot van een portie poffertjes en een drankje kon men elkaar het beste wensen voor het nieuwe jaar. Het was gelukkig droog die dag en voor wie het te koud kreeg, die kon zich warmen bij een van de vuurkorven met een lekker bekertje warme chocolademelk of gluhwein.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Speeltuintje Rietvelderf
Het speeltuintje aan het Rietvelderf in Zielhorst is maandag 7 februari officieel geopend door Claudia Hogeveen.
![]() |
![]() |
![]() |
Claudia heeft vorig jaar buurtbudget gekregen om haar wensen te realiseren. De oude speeltuin was kapot en door uitstekende metalen pinnen gevaarlijk geworden. Zij heeft zelf de aanvraag met foto materiaal en handtekeningen verzorgd en op de stemavond in wijkcentrum 't Middelpunt haar aanvraag onderbouwd en verdedigd. In overleg met de gemeente koos zij voor een kleine klimwand en |
Apollovlinder
Al weer heel wat jaartjes geleden hebben de bewoners van de Apollovlinder de handen in een geslagen om op eigen initiatief de straat een groen en fleurig karakter te geven met mooie borders en bloembakken. De planten en struiken hebben sinds die tijd flink hun best gedaan om de groenperken te vullen met ruime hoeveelheden groen.
Hoog tijd dus om de borders en bakken weer eens grondig onder handen te nemen. Op zaterdag 4 september hebben de bewoners van de Apollovlinder de handen in een geslagen en hun vrije zaterdag besteed aan terugsnoeien en uitgraven. Dankzij het door de gemeente beschikbaar gestelde wijkbudget hebben we onze borders en bakken kunnen vullen met planten en kleurige bloemen. Niet alleen leuk voor de bewoners trouwens, maar ook voor de vele forensen, scholieren en andere Amersfoorters die de Apollovlinder gebruiken om veelal van en naar Vathorst te reizen. Gemeente en bewoners: bedankt!
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Bakemastraat 2010
Afgelopen zomer hebben we in de Bakemastraat weer een mooi feest gehad.
Het buurtfeest startte dit jaar met de Bakemastraatloop. Er werd een half uur hardgelopen en de deelnemers ontvingen stempels per gelopen rondje. De bedoeling was dat de ouders met de kinderen meeliepen. Zoals bij de foto's te zien was, is dit goed gelukt.
Het was enorm warm, maar gelukkig was er een tuinslang voor de verkoeling.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
Vervolgens stond er een enorm springkussen waar de kids graag gebruik van maakten. In de zon en onder het genot van muziek, die dit jaar uit een zelf in elkaar geknutselde draaitafel kwam, was het goed toeven in de speeltuin. Uiteindelijk als afsluiting een lekkere barbecue, en het feest was weer geslaagd.
Straat BBQ Dwarsfluitpad, 18 september 2010
Dit jaar is het buurtfeest gehouden aan het Dwarsfluitpad tezamen met het laatste deel van de Albert Schweitzersingel op 18 september. Met als hoofdlocatie de heuvel achter de bibliotheek. Daar werden de partytenten opgebouwd met een aantal buren. Op de omliggende grasvelden werden de spellen neergezet om vervolgens gelijk door alle kinderen getest te worden. Verder was er droog weer met voorkeur voor een zonnetje besteld.
Als thema was dit jaar gekozen voor een sportief buurtfeest in de vorm van een zeskamp voor jong en oud. Initiatiefnemers voor het buurtfeest 2010 hadden een aantal leuke spellen bedacht. Dit was in de vorm van een 6-kamp gegoten en bestond uit; blikgooien, eierrace, penalty schieten, skippy slangen, zaklopen en touwtrekken. Het was een vrolijke en gezellige buurtboel. Met als finale het touwtrekken: de winnaars tegen de verliezers. En wie hebben er gewonnen: de verliezers, kortom er waren alleen maar winnaars!
Na de 6-kamp dronken de buren samen wat en de kinderen gingen aan de slag met het maken van popcorn en kroepoek onder de opgezette partytenten. De bbq aan en alle zelfgemaakte salades kwamen op tafel. Een gemoedelijke en gezellige sfeer, heel leuk om ook eens samen met je buren die je niet dagelijks ziet te lachen, te praten en te eten. De kinderen waren nog lang druk met de Mega Jenga en leefden zich uit op het Springkussen. Met als slot tijdens de koffie, thee en fris de Karaoke. Al met al was het een geslaagd buurtfeest waar we met plezier op terug kunnen kijken.
Nog even leuk om te vermelden is dat onze eigen jeugdige buurtcameraploeg rondliep voor het maken van opnames. Zij hebben hiervan een buurtfilm samengesteld die te bekijken is op: www.dwarsfluit-tv.net.tc
Terug naar bovenStraat BBQ Rietvelderf, ook op 18 september 2010
Op 18 september was het weer zover: de jaarlijkse straatbarbecue begon om 16:00. Deze keer begonnen we met een heus volleybaltoernooi om het teveel aan cholesterol dat we deze avond zouden opdoen enigszins te compenseren, teamgeest te kweken, maar vooral natuurlijk: om samen plezier te hebben.

Een geïmproviseerd net, gemaakt van een lange waslijn en afzetlint, stoepkrijt en een bal vormden de ingrediënten voor een paar (ont)spannende wedstrijden. Vrolijk sloegen en sprongen de Rietvelders er op los. Er werd soms fanatiek, maar meestal lekker ontspannen gespeeld. Zo nu en dan moest de bal wel van een afdakje gehaald worden.
Zoals altijd was er voor de (kleine en grote) kinderen een springkussen geregeld, waarmee jong en oud zich kostelijk vermaakte. Ook was er een heuse popcornmachine waar vooral de kinderen veel plezier mee hadden, en er waren spelletjes voor de kids, zoals pijltjesschieten en skilopen.
Na de gedane inspanning was het tijd voor het echte werk: de barbecue. De Rietvelders hadden een drietal forse barbecues bij elkaar gezet en zoals dat in een traditionele rolverdeling gebruikelijk is, zorgden een paar stoere mannen voor het aansteken van de kooltjes, wat altijd weer enige tijd en inspanning kost. Alle Rietvelders namen hun eigen vlees, vis, of wat ze dan ook wilden roosteren mee en daarnaast had ieder huishouden gezorgd voor een specialiteit: er waren quiches, salades, taarten en nog veel meer.
De organisatie zorgde voor bier, fris en andere aanverwante zaken. Deze keer was er zelfs een slush puppie-apparaat geregeld! Na de barbecue waren er heerlijke vruchtentaarten en koffie. Spontaan werden een tweetal vuurkorven ontstoken waarbij verscheidene Rietvelders het gezellig laat hebben gemaakt. Een fantastische muziekinstallatie van een van de Rietvelders zorgde voor sfeer, maar het succes van het feest was natuurlijk aan alle Rietvelders zelf te danken. Veel mensen droegen bij aan het feest (muziek, slush puppie, barbecues, lekkernijen), maar vooral: een goed humeur en een vrolijke bijdrage. Daardoor kunnen we nu terugkijken naar een geslaagd straatfeest waarin we elkaar weer eens op een andere manier hebben leren kennen en tot de conclusie komen: Het Rietveld is een gezellig erf!
Terug naar bovenBuurtfeest Leonardo Da Vincistraat 28 augustus
Op zaterdag 28 augustus 2010 was er op de Da Vincistraat weer een spetterend buurtfeest te beleven.
Ongeveer 36 volwassenen en evenzoveel kinderen wisten het met elkaar gezellig te maken met muziek en lekkere hapjes. Vooral het springkussen, dat dit jaar was ingehuurd, bleek een succes. Wat vooral opviel was dat de buurt in enkele jaren zo sterk is verjongd. Nieuwe gezinnen hebben zich gevestigd en er was sprake van een kleine geboortegolf in de afgelopen jaren. Het leidde tot het verstevigen van bestaande contacten, maar vooral tot veel nieuwe kennismakingen. Uit de vele positieve reacties na afloop, bleek ook hoezeer het buurtfeest gewaardeerd werd. Dankzij de nieuw aangeschafte partytent van 4x8 meter kon tot in de kleine uurtjes nagenoten worden tijdens de soms pittige regenbuien.

Van een echt ‘integratiefeest’, zoals de buurtbarbecue was aangekondigd, bleek helaas geen sprake. De enkele Turkse, Marokkaanse en Chinese families bleken allemaal andere verplichtingen te hebben. Dit is een aandachtspunt voor het volgende buurtfeest, aldus penningmeester Wilco.
Aardig neveneffect: de feestcommissie breidt steeds verder uit met hulpvaardige buren die graag een steentje bijdragen aan de op- en afbouw van de tent en andere werkzaamheden.
Ben van de Burgwal
Terug naar boven
Straatfeest Heidevlinder 4 september
Hierbij foto’s van het straatfeest van de Heidevlinder van afgelopen zaterdag (4 september).Mede mogelijk gemaakt door het buurtbudget van WBT Zielhorst. Vanuit het buurtbudget hebben we een springkussen en een stokkenvangspel gehuurd. Het was een erg leuk straatfeest! We hebben met zo’n 50 mensen gebarbecued, de kinderen hebben genoten van het springkussen, we hebben nog genoten van optredens van een aantal kinderen uit de straat en ’s avonds nog gezellig bij de vuur korf gezeten.
Bedankt namens alle Heidevlinders!
Vriendelijke groeten,
Jolanda Admiraal
Terug naar boven
Bingo avond Overseldert/Nederseldert
Op 10 september speelde een groep genodigden een avond Bingo in de activiteitenruimte van Overseldert/Nederseldert. Naast leden van het Wijkbeheer team waren ook andere buurtbudgetaanvragers uitgenodigd, inclusief hun aanhang.
Henk Kreijne, de organisator van deze avond, is de huismeester van het seniorencomplex Overseldert/Nederseldert. Hij wilde hiermee o.a. het Wijk Beheer Team (WBT) Zielhorst bedanken voor een nieuw bingo-apparaat dat kon worden aangeschaft met het Buurtbudget 2010. Wanda Blijham en Anne Marie Bos (namens het WBT) hebben meegeholpen om de avond te organiseren. De bingo werd gepresenteerd door Henk zelf: een ludieke quizmaster die de sfeer goed aanvoelde. De opzet was erg geslaagd; de prijzen werden meegebracht door de deelnemers zelf. Daarmee loop je uiteraard het risico dat de prijzen die al waren toebedeeld aan de winnaars werden uitgereikt aan degenen die het cadeau zelf hadden meegebracht en dat gebeurde dus ook; hilariteit rondom uiteraard!
Het bingo-apparaat is inderdaad prachtig! Bijna alles gaat automatisch en de spelleider (soms spellijder) hoeft in feite alleen maar het balletje te pakken en ergens op te leggen. Het apparaat selecteert een balletje en ‘dropt’ dat naar boven. Ook is digitaal op de muur dan goed te zien welk balletje is getrokken.
Uw verslaggever was ook aanwezig, in de hoop een inmiddels door het voetbal bekend en berucht geworden ‘vuvuzela’ te bemachtigen en dat lukte, dus mijn avond was al goed! Verder waren het uiteraard weer steeds dezelfde mensen die de prijzen voor mijn neus wegkaapten. Al met al was het dus een zeer geslaagde avond!
Ruurd bakker, redactie wijkwebsite
Voor een sfeerimpressie kunt u hier de foto's bekijken.
Kijk hier naar het fotoalbum van 10 september 2010 (foto's Joop Lingeman, redactie wijkwebsite)
Terug naar boven
Zeer geslaagd Buurtfeest Confuciuskade e.o.
Op zaterdag 11 september j.l. hebben wij een supergezellig Buurtfeest gehouden voor de bewoners van de Confuciuskade en aanpalende blokken. Het begon al goed met een strak blauwe lucht en een heerlijke temperatuur. Na het opbouwen van de spullen (samen met een aantal buurtgenoten) konden de kinderen alvast met veel plezier gebruik maken van het springkussen. Mede door verstrekking van het buurtbudget konden wij een mooie djembé workshop organiseren onder leiding van de in originele Afrikaanse kelding uitgedoste Abu Swaleh. De 70 aanwezige buurtgenoten konden in een aantal workshops hun talenten laten zien. Velen deden mee en genoten van het opzwepende ritme van de trommelaars. Voor een aantal personen goede reden om zich aan te melden voor djembe lessen. De BBQ en de patatjes smaakten daarna zeer goed. Door het mooie weer konden wij nog lang nagenieten in de zwoele avondlucht met de muziek van de buurDJ. Met dank aan de inzet van groot aantal buurtgenoten, waardoor het zeer geslaagde dag/avond werd!
Manfred Nigbur en Peter Kouwenberg.
Kijk hier naar het fotoalbum van 11 september (foto's Joop Lingeman, redactie wijkwebsite) en hier naar het album van wijkbewoner en fotograaf Johan Huizing, die de djembé workshop vastlegde in mooie portretten.

















